Back to Question Center
0

آیا ویکی بهترین میراث انسانی است؟ - ؛ پاسخ سمالات

1 answers:

ویکی پدیا یا ویک دایره المعارف آنلاین معروف رایگان است که دارای بیش از 36 میلیون مقاله در 250 زبان مختلف است. در حال حاضر، آن را تبدیل به بزرگترین و قابل اطمینان ترین منبع اطلاعات در اینترنت است. ایوان کنوالوف، Semalt مدیر موفقیت مشتری، می گوید که ویکیپدیا انگلیسی به تنهایی بیش از پنج میلیون مقاله دارد و ششمین وبسایت بازدید کننده در جهان است. قبل از ایجاد ویکی پدیا، بزرگترین منبع دانش، یونگ دایره المعارف است که گفته می شود حاوی 22،935 رونویسی دست نویس است. زمانی که جیمی ویلز این وبسایت را در سال 2001 راه اندازی کرد، نسخه اصلی ویکی پدیا برای همه در شبکه در دسترس بود. امروزه بیش از نیمی از میلیون نفر از صفحات ویکی پدیا ماهانه بازدید می کنند - блестящая собака. بیش از 80،000 داوطلب به طور منظم صفحات خود را ویرایش می کنند و تعداد زیادی از مردم هرگز اینترنت را بدون ویکی پدیا شناسایی نکرده اند که به تعداد زیادی وب سایت و وبلاگ های دیگر مرتبط است.

معلمان، محققان، روزنامه نگاران، دانشجویان و متخصصان پزشکی به ویکی پدیا وابسته هستند زیرا اطلاعاتی که در این سایت قرار داده شده است همیشه دقیق است. ما می توانیم تقریبا همه موضوعات را در این دائره المعارف جستجو کنیم و کارشناسان از داده های آن برای پیش بینی چیزهایی از فیلم های پرفروش تا نرخ های بورس استفاده کرده اند..با گذشت زمان، نویسندگان و ویراستاران مختلف به جلو و ویرایش صفحات ویکی پدیا در چندین زبان اشاره کرده اند. کارمندان دولتی، سیاستمداران، بازیگران و همه نوع افراد از آن به عنوان منبع اصلی اطلاعات در اینترنت استفاده می کنند. حتی رئیس سابق آی بی ام، که بیش از 47،000 ویرایش از کلمات "شامل" تماس با ویکیپدیا بهترین وب سایت تا کنون

بر خلاف گوگل، فیس بوک و اپل، ویکی پدیا یک غول اینترنت سودآور نیست. به عنوان مثال، شرکت اپل بهترین و بزرگترین سود سالانه را در تاریخ شرکت ثبت کرده و وفاداری مشتریان جهانی را به دلیل خدمات و محصولات تصفیه شده خود برده است. از سوی دیگر، ویکی پدیا همواره وب سایت بدون فریبنده و کم حجم بوده است که تعداد زیادی از مقالات منتشر شده در هر روز است. این دانشنامه داوطلبانه به عنوان یک سازمان بزرگ غیرانتفاعی در جهان عمل می کند که به دلیل کمک های جامعه جهانی موجود است. ویکیپدیا همیشه سوابق جدیدی را تنظیم کرده و ایده های جدیدی از تبلیغات را از طریق صفحات و پیوندهای حمایت شده اش معرفی کرده است.

هرچند سازندگان ویکی پدیا به دنبال سود نیست، آرایه های مدل های کسب و کار و رسانه های اجتماعی در ماه های اخیر، از آموزش مدرسه تا انتشار مقالات، مختل شده است. ویکی پدیا اغلب به تخریب مدل های اقتصادی متهم شده است و مجبور است از بین بردن داده های قدیمی و دادن فضایی به اطلاعات به روز شده

برای ویکی پدیا مهم است که روی صحت تمرکز کنید و باید برای همه سنین مربوط باشد. بدون شک، ویکی پدیا نحوه جستجوی مقالات در اینترنت را تغییر داده است، اما هنوز دارای نقایص زیادی است. سازگاری با فناوری تلفن همراه باید اولویت آن باشد، زیرا بسیاری از افراد از دستگاه های تلفن همراه برای دسترسی به اینترنت استفاده می کنند. اگر ویکی پدیا بخواهد به اهداف مورد نظر دست یابد، باید از طریق تمام دستگاه ها و در همه زبان ها دسترسی پیدا کند. در پانزده سال گذشته، ویکی پدیا بهترین و بزرگترین تلاش مشترک بشریت بوده است.

November 29, 2017