Back to Question Center
0

اگر از کامپیوتر شما آلوده به کامپیوتر هستید چه باید بکنید؟ - ؛ کارشناس Semalt پاسخ می دهد

1 answers:

بوت نت نیز به عنوان شبکه های روبات شناخته می شود. این در واقع یک شبکه گسترده از رایانه و دستگاه های تلفن همراه است که توسط ویروس یا بدافزار آلوده شده اند. هکرها این نرم افزارهای مخرب را کنترل می کنند و تمایل به انجام وظایف مختلف دارند. این هکرها یا اسپم ها اغلب به عنوان گیاهان گیاه شناخته می شوند. هر دستگاه آلوده توسط ربات خاص کنترل و اداره می شود و مهاجم به رایانه های خود در شبکه های بتنی خود دستور داده و اقدامات جنایی هماهنگ را انجام می دهد.

مقیاس بوت نت ها مهاجمان را قادر می سازد هر دو مقیاس بزرگ و بزرگ کوچک را انجام دهند که غیر ممکن است با نرم افزارهای مخرب و ویروس ها انجام شود - expert maintenance corp. همانطور که بوت نت ها تحت کنترل مهاجمان از راه دور قرار می گیرند، دستگاه های آلوده به طور مرتب به روز رسانی می کنند و رفتار خود را تغییر می دهند. به عنوان یک نتیجه، دامداران بوتا می توانند به راحتی دسترسی مستقیم به داوطلبان و مجرمان را به صورت آنلاین به اشتراک بگذارند و شبکه های خود را به بخش ها تقسیم کنند تا تعداد زیادی از عملیات را انجام دهند،

توانایی های botnets:

شایع ترین اقدامات و قابلیت های بوت نت ها در زیر شرح داده شده مایکل براون، Semalt مدیر موفقیت مشتری:

  • 1. هرزنامه ایمیل

هر روز ایمیل های زیادی دریافت می کنید، شانس این است که شناسه ایمیل شما تحت حمله هکر قرار می گیرد. بوت نت های هرزنامه ای بزرگ هستند و برای ارسال پیام های اسپم از جمله نرم افزارهای مخرب استفاده می شوند. آنها اغلب اعداد را از ربات های آنلاین نادیده می گیرند. به عنوان مثال، Botnet Cutwail می تواند هر روز بیش از هفتاد میلیارد پیام ارسال کند. این به طور گسترده ای برای پخش ویروس ها و ربات ها استفاده می شود و رایانه های بیشتر و بیشتر را به بوتنت متمرکز جذب می کند..

  • 2. حملات DDoS

حملات DDoS از مقیاس وسیع بوت نت ها استفاده می کنند و شبکه های هدف یا سرورها را با درخواست های خاص بارگیری می کنند. آنها همچنین کامپیوترهای هدف خود را ارائه می دهند و اهداف اصلی آنها سازمان های بزرگ، احزاب سیاسی و شرکت های صادرات و واردات است. آنها تمایل دارند حملات را برای سود مالی متوقف کنند.

  • 3. نقض مالی

نقص مالی شامل بوت نت هایی است که برای سرقت مستقیم وجوه از شرکت های بزرگ طراحی شده اند. آنها همچنین اطلاعات کارت اعتباری و کلمه عبور PayPal را سرقت می کنند. بت نت های مالی مانند بوت نت زئوس مسئول حملات عظیم هستند که تعداد زیادی دلار را از چندین شرکت در یک زمان بسیار کوتاه به سرقت رفته اند.

  • 4. نفوذ هدف

این ها کوچکترین بوت نت هایی هستند که شامل ربات های بالا پایان هستند و تمایل دارند به رایانه های خاص آسیب برسانند. مهاجمان به سازمان هایی که به راحتی نفوذ کرده و دستگاه های بیشتری را به شبکه آلوده منتقل می کنند، ربات ها را ارسال می کنند. نفوذ خطرناک هستند زیرا آنها به سازمان های بزرگ حمله می کنند و اطلاعات مالی، اطلاعات فکری و اطلاعات مشتری را سرقت می کنند.

می توان گفت که botnets زمانی ایجاد می شود که متخصص یک ربات از سیستم کنترلش یا یک سرور خاص بدون دانش کاربر ارسال کند. بوت نت ها بلافاصله تعداد زیادی از ماشین ها را آلوده می کنند. هنگامی که فایلهای مخرب را باز میکنید، رباتها به مدیر سایت اجازه میدهند که بداند که دستگاه رایانه جدید آماده حمله است. برخی از ویژگی های عملکردی منحصر به فرد botnet ها و ربات ها آنها را برای درگیری های طولانی مدت مناسب می دانند.

November 29, 2017