Back to Question Center
0

کارشناس Semalt اسلامآباد توضیح می دهد چه کاری با Spam Referer در Google Analytics شما انجام می دهد

1 answers:

برای اکثر صاحبان وب سایت، ترافیک هرزنامه رجیستری یک مشکل عمده است که بر معیارهای ترافیک تأثیر می گذارد. در Google Analytics برخی از آمارهای ترافیکی ممکن است نشان داده شود، اما در داشبورد وبسایت شما نشان داده نمی شود. در این موارد، شانس زیادی وجود دارد که چنین بازدیدهای اینترنتی از بازدیدکنندگان انسانی، اما از کامپیوترهای "زامبی" آغاز نگردد. ترافیک از ربات ها و بوت نت ها دقت تکنیک های بازاریابی دیجیتالی مانند SEO و بازاریابی محتوا را کاهش می دهد.

Sohail Sadiq، یکی از متخصصان برجسته Semalt ، در مقاله برخی مسائل عملی را برای شما در نظر می گیرد.

بازديد از ربات ها و بشر

در مواردی که در بالا ذکر شد ممکن است زمانیکه یک وب سایت جدید ممکن است شروع به دریافت جریان مداوم ترافیک از برخی از دامنه های مشترک ایجاد کند ممکن است وجود داشته باشد. در این موارد، پیروزی را جشن نمی گیرید، زیرا این ممکن است از طرح های بزرگ بوت نت باشد. 50٪ از ترافیک وب جهان از ربات ها می آید. ربات ها برای استفاده در برخی از وب سایت ها برای اهداف اساسی ضروری هستند. همچنین رباتها موتورهای جستجو و صفحات دیگر صفحات سایت که برای تکنیکهای بهینه سازی مانند بازاریابی محتوا به کار می روند، کمک می کنند.

در موارد دیگر، مردم از رباتها برای انجام حملات وب مخرب به جنبه های مختلف در وب سایت ها استفاده می کنند. آنها سیستم های موتور جستجو را فریب می دهند تا صاحب وب سایت را به تعداد بازدیدکنندگان که به سایت می آیند اشتباه بگیرند. هرزنامه ارجاع ممکن است به طرق مختلفی باشد. برخی از اشکال مختلف که اسپم ارجاع دهنده هستند، در این مقاله موجود است .

انواع اسپم ارجاع

وقتی به توصیف اسپم ارجاع می پردازد، ضروری است که نوع اسپم ارجاع را در متن درج نماید. در اغلب موارد، این نوع اسپم به دو دلیل می باشد:

اسپم ارجاع دهنده

این ممکن است بازدید وب را به وب سایت های شما هدایت کند، اما ممکن است در داشبورد سایت شما منعکس نگردد. علاوه بر این، بر معیارهای تجزیه و تحلیل گوگل تاثیر می گذارد، که سناریویی است که ممکن است با استراتژی های بازاریابی اینترنتی مواجه شود.

هرزنامه اشاره گر Spam

این نوع هرزنامه ممکن است شامل بازدید اینترنتی باشد که ممکن است بر روی ارقام داشبورد وبسایت شما باشد. در این مورد، دامنه ارجاع بازدیدکننده های جعلی وب تلاش می کند تا نمایش اطلاعات Google Analytics را جعل نماید.

تکنیک های اسپم ارجاع استفاده از بوت نت ها را برای بازرسی وب سایت های مکرر به سرور با استفاده از آن وب سایت خاص. در بیشتر موارد، افرادی که در پشت حملات مخرب قرار دارند، به دنبال افزایش رتبه سایت در SERPs بیشتر صفحات می باشند. در موارد دیگر، مردم سعی می کنند از اجرای این حملات درآمد کسب کنند.

نتیجه گیری

اسپم ارجاع یک مشکل بزرگی است که می تواند GA شما را از بسیاری جهات تغییر دهد. به عنوان مثال، افزایش ترافیک از ربات های ارجاع، دقت داده های شما و همچنین کیفیت ترافیک شما را کاهش می دهد. زمان و نرخ تعامل در وب سایت شما کم است. ضروری است برای حذف هرزنامه ارجاع برای افزایش زمان حضور سایت شما Source .

November 29, 2017