Back to Question Center
0

کارشناس اسلامآباد از Semalt: چه اسپم ارجاعی است و چگونه می توان آن را متوقف کرد

1 answers:

گوگل آنالیتیک به عنوان یکی از سرویسهای تحلیلی وب سایت با نفوذ، مفید و مشهور به شمار میرود. این گزارش ها و ترافیک وب سایت را دنبال می کند و ابزار تحلیلی برای اهداف بازاریابی و جستجوگرها را فراهم می کند. می توان گفت که گوگل آنالیتیک در حال حاضر بهترین و مطمئن ترین سرویس ردیابی در اینترنت است. متأسفانه اسپم ها با استفاده از حساب گوگل آنالیتیک و وب سایت شما، روش شفاف ترسیم ترافیک را به وب سایت های خود ارائه می دهند.

ترافیک در هنگام ارزیابی عملکرد و رتبه بندی یک وب سایت به عنوان عامل ارزشمند در نظر گرفته می شود. ترافیک ارزشمند بیشتری که سایت شما دریافت می کند، شانس بیشتری برای کسب سود از کسب و کار آنلاین خواهد بود. موارد متعددی وجود دارد که بر کیفیت ترافیک وب سایت تاثیر می گذارد .

برای پیدا کردن اینکه آیا سایت شما دارای ترافیک با کیفیت است یا نه، باید موارد ذیل را که توسط نلسون خاکستری، متخصص برتر از Semalt .

ترافیک جعلی چیست؟

ترافیک جعلی یا غلط توسط عنکبوت، خزنده و رباتها تولید می شود و ترافیک واقعی از تعامل انسان حاصل می شود. در حساب Google Analytics شما، ترافیک جعلی نیز به عنوان واقعی ثبت می شود و اسپم ها به راحتی می توانند با گزارش های Google Analytics خود با بازدید های صفحه، رویدادها، کلمات کلیدی، نمایش صفحه نمایش و معاملات، فریب دهند. برای این منظور، آنها به شناسه مالکیت گوگل آنالیت نیاز دارند.

هرزنامه ارجاع و نحوه تاثیر آن در حساب Google Analytics

اسپمگیرها با کمک رباتها و عنکبوتها همانند حسابهای گوگل آنالیت انجام میدهند. آنها قصد دارند شما را نسبت به وب سایت های خود جذب کنند و درآمد زیادی از کلیک ها و تجربیات شما کسب کنند.

نحوه شناسایی و رفع هرزنامه ارجاع؟

برای شناسایی و رفع هرزنامه ارجاع، شما باید به گزارش ارجاع حساب Google Analytics خود بروید و تاریخ آن را به سه ماه گذشته تغییر دهید. با انجام این کار، متوجه خواهید شد که سرعت گزاف گویی با زمان کاهش می یابد و کیفیت ترافیک شما به صورت خودکار بهبود می یابد. ارجاع ها با 15 یا بیشتر جلسات، میزان باز گشتگی 0٪ یا 100٪ را دارند. اگر مطمئن نیستید که چگونه آن را شناسایی و رفع کنید، به حساب Google Analytics خود بروید و فیلترهای دستی ایجاد کنید تا بتوانید نام دامنه مشکوک را اضافه کنید.

هنگامی که اسپم ارجاع را شناسایی کرده اید، مجبور هستید سایت هایی مانند darodar.com را در اسرع وقت مسدود کنید تا دوباره از وب سایت خود بازدید نکنید. از آنجا که بازدیدکننده های شما در ورود به سرور و گزارش Google Analytics شما ثبت می شوند، می توانید فایل .htaccess خود را نیز ویرایش کنید. کلیدی برای مسدود کردن هرزنامه ارجاع با دسترسی به سایت مشکوک و فیلتر کردن آن است. شما بایستی فایل htaccess را به صورت منظم بهروزرسانی کنید تا امنیت سایت شما را تضمین کند Source .

November 29, 2017