Back to Question Center
0

کتک زدن: آیا این خوب است یا بد برای سایت شما؟ - پاسخ توسط Khachaturyan Nataliya، Semalt کارشناس

1 answers:

Khachaturyan Nataliya، Semalt استراتژیست محتوا، توضیح می دهد که مخفی سازی می تواند به عنوان کلاه سیاه و سفید به نام SEO شناخته شده است که برای بهبود رتبه بندی جستجوگرها با اشتباه موتور جستجو این روش شامل نمایش مطالب به صورت خالق موتور جستجوگر و کاربران وب سایت است. اکثر صاحبان وبسایت وسوسه می شوند برای استفاده از پنهان سازی برای بهبود فهرست بندی خود در صفحات نتیجه جستجو.

کتک زدن نقض دستورالعمل های متخصص گوگل است که می تواند منجر به جریمه شود. بعضی از نمونه هایی از کتک زدن عبارتند از:

  • قرار دادن یک کلمه کلیدی پس از موتور جستجو درخواست کرده است. در این حالت، زمانی که یک فرد در جستجوی متن می باشد، آن را پیدا نخواهند کرد، اما یک موتور جستجوگر این نتیجه را بهبود می بخشد که نتایج جستجو را بهبود می بخشد.
  • صفحه ای از متن HTML را فقط به موتورهای جستجو نمایش می دهد در حالی که کاربران وب سایت فقط قادر به دیدن تصاویر یا فلش هستند.
  • پنهان سازی با گمراه کردن خزنده موتور جستجو کار می کند به طوری که ممکن است فکر کند که محتوای صفحه متفاوت از آن چیزی است که دارد. همچنین می تواند به عنوان اسپم موتور جستجوگر یا مسمومیت موتور جستجو اشاره شده و مورد استفاده قرار گیرد تا موتور جستجو را فریب دهد تا وبسایت خاصی را رتبه بندی کند.

چگونه کتک زدن انجام می شود؟

اکثر مردم از کتک زدن آگاه هستند، اما آنها نمی دانند دقیقا چگونه انجام می شود. آنها نمی فهمند که چگونه محتوای وب سایت برای موتورهای جستجو نمایش داده می شود متفاوت از آنچه کاربران می بینند..در زمینه اینترنت، هر دستگاه اینترنت با شناسه IP مشخص می شود. هنگام استفاده از مخفی کردن، محتوا بر اساس هدر HTTP user-gent یا آدرس IP کاربر که برای محتوا درخواست می کند

پنهان سازی اجازه می دهد .htaccess برای رسیدن به هدف خود. این شامل یک ماژول شناخته شده به عنوان بازنویسی مورده است که کمک می کند تا در استفاده از کتک زدن در وب سایت شما کمک می کند. این کمک می کند .htaccess به اشتباه موتور جستجو به طوری که سایت شما می تواند رتبه بالاتر است. ماژول می تواند آدرس آی پی یک بازدید کننده سایت منظم از موتور جستجو را تشخیص دهد. اگر آدرس IP موتور جستجو را شناسایی کند، به اسکریپت سمت سرور اجازه می دهد نسخه ای از صفحه وب دیگری را ارائه دهد. اگر آدرس IP متعلق به خزنده نیست، بازنویسی مجدد می داند که آن متعلق به یک بازدید کننده به طور منظم است و یک صفحه وب استاندارد را نشان می دهد.

انواع مختلف پوشش

  • پنهان سازی آدرس IP - این یک استراتژی برای نمایش نسخه های محتوای جداگانه بر اساس آدرس IP سرور است. آدرس IP موتور جستجو اجازه می دهد تا آن را دریافت محتوای مختلف در حالی که تمام آدرس های IP دیگر دریافت نسخه های مختلف
  • انفجار کاربرگ - با استفاده از این طرح، اسکریپت سرور صفحات مختلف یا نسخه محتوا را بر اساس عامل کاربر ارائه می دهد.
  • HTTP-REFERER header cloaking - کاربران مختلف با استفاده از وبسایت های خاص، نسخه های مختلف محتوای وب سایت را بر اساس مقدار هدر HTTP REFERER ارائه می دهند.
  • جاوا اسکریپت - اگر کاربران یک مرورگر فعال جاوا اسکریپت داشته باشند، نسخه دیگری از آنهایی که جاوا اسکریپت خاموش است دریافت خواهند کرد.
  • HTTP Accept-Language Header Cloaking - نسخه های مختلف محتوا دریافت شده بر اساس زبان مرورگر وب نمایش داده می شوند.

کتک زدن می تواند خطرناک باشد و شما باید از آن اجتناب کنید. به جای بهبود رتبه بندی جستجوگرهای شما، اگر کسب گوگل از این روش برای به دست آوردن ترافیک در وب سایت خود استفاده کند، کسب و کار شما را خراب می کند Source .

November 29, 2017