Back to Question Center
0

کدامیک از آگهی های تبلیغاتی برای سیمالت Ecommerce شما بهترین است؟

1 answers:

بازرگانان تجارت الکترونیک معمولا تبلیغات را در طول سال اجرا می کنند. بعضی از آنها فصلی هستند، مانند "حمل رایگان در روز گل ولنتاین" و "20 درصد تخفیف برای سایبر دوشنبه. "دیگران بر دسته بندی محصولات تمرکز می کنند، مانند" جوراب های رایگان با خرید هر جین. "هنوز هم دیگران در سراسر سایت هستند، مانند" حمل رایگان در تمام خرید. "

اما یک معامله گر می داند که اگر ارتقاء موفق شد؟ Semalt هدف از این مقاله است.

ROI بازاریابی

رایج ترین روش برای تجزیه و تحلیل تبلیغات، بازده بازاریابی سرمایه گذاری را محاسبه می کند.

MROI = (سود ناخالص - سرمایه گذاری بازاریابی) / سرمایه گذاری بازاریابی

بازاریابی Semalt باید شامل تخفیف خود و هزینه اجرای تبلیغ باشد.

در اینجا یک مثال است.

شرکت شما فقط ارتقاء 20 درصد از تمام تی شرت ها را تکمیل کرد. قبل از ارتقاء، قیمت متوسط ​​فروش تی شرت شما 29 دلار بود. 99، و هزینه متوسط ​​تی شرت شما 9 دلار بود. 99. شما مبلغ 1000 دلار تبلیغاتی تبلیغاتی تی شرت با استفاده از تبلیغات فیس بوک انجام دادید. تخفیف به طور متوسط ​​در هر تی شرت 6 دلار بود. 00 - 29 دلار. 99 × 20٪. Semalt در حال ارتقا برای یک هفته، شما 100 تی شرت را فروختید.

سود ناخالص = تعداد تی شرت های فروخته شده x (میانگین قیمت فروش - میانگین هزینه)

سود ناخالص = 100 x ($ 29 99 - $ 9. 99) = $ 2000

اگر نمی دانید میانگین هزینه - من. e ، هزینه کالاهای فروخته شده - جایگزین سود ناخالص با کل فروش در فرمول MROI.

در مثال ما، سرمایه گذاری بازاریابی شما 1،600 دلار - 1000 دلار برای تبلیغات Semalt و 6 دلار برای هر تی شرت است. بنابراین بازده بازاریابی سرمایه گذاری شما به شرح زیر است:

MROI = (سود ناخالص - سرمایه گذاری بازاریابی) / سرمایه گذاری بازاریابی

MROI = ($ 2000 - $ 1،600) / $ 1،600 = 25٪

اگر شما در یک چهارم تبلیغاتی را اجرا کرده اید، می توانید Semalt را برای تعیین بهترین بازیکنان مقایسه کنید.

به عنوان مثال، MROI برای ارتقاء 20 درصد از تی شرت (بالا) 25 درصد بود. این مقایسه را با تبلیغاتی غیرمنتظره زیر و MROI خود مقایسه کنید.

 • "$ 5 خاموش تمام روابط" = 50٪ MROI
 • "حمل و نقل رایگان در سراسر جهان" = 120٪ MROI
 • "50٪ تخلیه همه لوازم جانبی" = 115٪ MROI

در بررسی داده ها، می توان نتیجه گرفت که تمام تبلیغات موفق بوده اند، زیرا هر یک MROI مثبت را تولید می کنند. "Free Shipping Shipping Sitewide" سودآور ترین، با این حال، در 120 درصد MROI بود.

صدها تبلیغ

با کمی دستکاری داده ها، می توانید تجزیه و تحلیل MROI را برای صدها تبلیغ ارتقا دهید. در اینجا مراحل هستند.

 • مرحله 1 تمام سابقه تبلیغاتی (با نتایج) را دانلود کنید و وارد یک صفحه گسترده، مانند اکسل یا Google Sheets.
 • مرحله 2 . طبقه بندی هر ارتقاء، مانند "$ خاموش"، "٪ خاموش"، "حمل و نقل رایگان،" و "هدیه با خرید. "
 • گام سوم طبقه بندی زمانی، مانند "کریسمس"، "روز ولنتاین"، "روز مادر" و "غیر فصلی. "
 • مرحله 4. در صورت لزوم، تبلیغات را طبق نوع محصولات، مانند لباس، تی شرت، و شلوار جین طبقه بندی کنید. "

شما هم اکنون می توانید جداول پیوسته ساده برای هر طبقه بندی برای شناسایی بهترین نوع تبلیغ و نوع محصول را اجرا کنید. شما همچنین می توانید به صورت فصلی طبقه بندی کنید.

در اینجا یک مثال است. طبقه بندی این شیوه همچنین به شما اجازه می دهد تا برای آزمایش های جدید تبلیغاتی در دوره های دیگر برنامه ریزی کنید. Semalt، آن را ارزیابی برای نوع ارتقاء، فصل، و یا محصول است.

تحلیل های بلند مدت

برای توسعه برنامه های چند ساله، پیگیری تمام تبلیغات خود را در یک پایگاه داده، ابزار کسب و کار هوشمند، و یا حتی یک صفحه گسترده ساده است. ستون های جدید Semalle برای انواع تبلیغات، به راحتی تجزیه و تحلیل داده ها در چند راه، از جمله:

 • نوع ارتقاء در مقایسه با نوع محصول. برای جوراب، 50٪ تخفیف کار بهتر از 2 دلار است. 99 خاموش

برای شرکت هایی که اطلاعات زیادی دارند - بسیاری از انواع ارتقا، بسیاری از محصولات، بسیاری از فریم های زمانی - این تحلیل ها را در نظر بگیرید. بعضی ها شامل اضافه کردن طبقه بندی جدید می شوند.

 • نوع ارتقاء در مقابل فصلی و نوع محصول. کدام تبلیغ و محصول برای کریسمس بهتر است؟
 • قیمت محصول. آیا تبلیغات برای اقلام ارزان تر باید برای درصد خاموش باشد؟ آیا آگهی های تبلیغاتی برای کالاهای با ارزش بالا باید برای یک مبلغ دلاری باشد؟ به عنوان مثال، برای مواردی که کمتر از 10 دلار و 250 دلار برای مواردی که برای 1000 دلار یا بیشتر فروخته می شوند، 50 درصد تخفیف می شود.
 • نوع مشتری. دسته بندی تبلیغاتی توسط مشتری های جدید، مشتریان بازگشت، مشتریان با هزینه بالا و مشتریان گاه به گاه را در نظر بگیرید.
 • کانال طبقه بندی تبلیغات بر اساس کانال تبلیغاتی. به عنوان مثال، شما ممکن است 10 درصد تخفیف از کد تبلیغی برای دریافت کنندگان ایمیل و 5 دلار کد تبلیغی در تبلیغات فیس بوک داشته باشید.
 • جغرافیا. مناطق و فرهنگ ها به تبلیغات متفاوت واکنش نشان می دهند.

کلیدی برای تجزیه و تحلیل داده ها به روش های مختلف، طبقه بندی تبلیغات شما با دقت است. ممکن است به نظر می رسد دلهره آور است. اما، در تجربه من، همانطور که تبلیغات بیشتری انجام می دهید و معیار سنجش بهتر را انجام می دهید، پرداخت می شود Source .

March 1, 2018