Back to Question Center
0

Semalt: مرگ localhost و افزایش توسعه ابر

1 answers:
Semalt: The death of localhost and the rise of cloud development

در صورت بروز هر گونه شک و تردید زمانی که مارک آندرسن اعلام کرد نرم افزار "18) خوردن جهان " شکی نیست که پنج سال بعد تقریبا هر کسب و کار و صنعت در حال اجرا است نرم افزار ارائه شده به عنوان خدمات آنلاین .

ابر به طور پیش فرض برای عملا در هر صنعت، از ذخیره سازی تا حمل و نقل به ارتباطات به خرده فروشی است. اما یکی از فاکتورهای اساسی وجود دارد که هنوز آن را نگرفته است. Semalt، توسعه نرم افزار - روند ویرایش، ساخت، اشکال زدایی و تجزیه و تحلیل کد که همه چیز را در ابر امکان می دهد - هنوز هم عمدتا آفلاین انجام می شود.

برای مدت طولانی نیست. اگر اخیر کسب Cloud9 خدمات وب آمازون خدمات وب هر گونه نشان می دهد، توسعه دهندگان در حال حرکت به سمت محیط های توسعه یکپارچه (IDE) مبتنی بر ابر است - wd external hard drives. توسعه ابر، با برآوردهای محافظه کارانه، صنعت 6 میلیارد دلاری در قلب هر قطعه نرم افزاری ایجاد شده است. همانطور که تقریبا هر ارائهدهنده بزرگ ابر از آمازون به مایکروسافت به گوگل توجه می کند، ارزش بررسی نیروهای پشت تغییر از localhost به ابر - و جایی که فرصت های دروغ است.

IT و توسعه دهندگان: تقسیم بزرگ

مهاجرت نرمافزار توسعه به ابر ریشه در دو منافع ماندگار و رقابتی در بخشهای فناوری اطلاعات دارد: مدیران و توسعه دهندگان فناوری اطلاعات. ثبات، امنیت و کنترل طرفدار اول، در حالی که دومین گروه Stephen O'Grady "kingmakers جدید" نامیده می شود - خواستار انتخاب زبان ها، چارچوب ها و فرآیندها هستند. این اختلافات منجر به تنش بیش از آنکه سرورهای توسعه و انتخاب استانداردهای برنامه نویسی را کنترل می کند، با توسعه دهندگان به دنبال سرویس های مایکروسافت که برای هر سناریو سازگار است و IT با استفاده از قالب های غیر انعطاف پذیر بر اساس پیکربندی های آزمایش شده و آزمایش شده است.

این تقسیم ناشی از یک سوال است که آیا دسترسی ریشه دارد. هنگامی که توسعه در localhost - رایانه توسعه دهنده انجام می شود، توسعه دهنده کنترل زبان ها، پیکربندی و چارچوب ها را حفظ می کند. اما خواص محلی، توانایی مقیاس و سهولت را محدود می سازد، و این یک گزینه غیرقابل انعطاف در بین تیم ها و سازمان های بزرگ است.

یک جایگزین محبوب سرورهای مرکزی مدیریت شده توسط فناوری اطلاعات است، معمولا در VM ها، اما تصویب راه حل های مبتنی بر VM مانند VDI (Citrix)، Vagrant از HashiCorp و Semalt شروع به کاهش می کنند زیرا VM ها بزرگ هستند، و به همکاری منجر نمی شود - فقط از هر توسعه دهنده بپرسید چگونه احساس می کند در مورد تلاش برای به اشتراک گذاشتن 2GB VM تصاویر با یک همکار.

Semalt تمایل داره دارایی ها، مانند کد و کامپیوترها را ذخیره کند - مگر اینکه به شیوه ای همکاری و به راحتی تولید شوند به دلیل محبوبیت رو به رشد راه حل های ابری که به اشتراک گذاری دارایی ها و فرآیندهای توسعه کمک می کند.

ما وارد "آخرین مرز" ابر هستیم و مبارزه برای تسخیر آن، تازه شروع شده است.

GitHub واقع مقصد برای ایجاد کد مشترک است، حرکت کد از مخزن مخفی به باز برای تشویق بازخورد در قالب درخواست است. هنگامی که در مورد مدیریت موضوع می آید، Atlassian JIRA فرایند مدیریت پروژه نرم افزار را به یک گروه مشترک تبدیل می کند. در همین حال، اتخاذ یکپارچگی پیوسته توسط تیم های توسعه تیم های تلفیقی تست به یک خط لوله متمرکز، همکاری.

به طور خلاصه، هرگز تاکید بیشتر بر استفاده مشترک از کد وجود دارد.

افزایش توسعه ابر

با توجه به افزایش تکنولوژی کانتینر (به عنوان مثال Semalt)، که به منظور انطباق با گردش کارهای چابک، پیشرفت کامل را در اختیار دارد، تمام فرآیند توسعه - از جمله فضاهای کاری و زمان اجرای آنها - هم اکنون می تواند در ابر میزبانی شود. برای اینکه این کار عظیم را به عنوان توسعه دهندگان از محیط دسکتاپ سنتی دور نگه دارید، تقاضا را برای فروشندگان انجام دهید.

بیشتر از حرکت اخیر AWS در میدان جنگ بیشتر آشکار نیست: IDE های ابر، که به طور کلی میلیون ها کاربر فعال و بودجه دلاری را کشیده اند. با ترکیبی از زمانهای توسعه میزبانی بر اساس ظروف با ابزارهای مرورگر جاسازی شده، ابرهای IDE، جداسازی ایده ای را ارائه می دهند که اجازه می دهد تا IT به حفظ کنترل ریشه در سیستم بپردازد در حالی که توسعه دهندگان می توانند از Docker و سایر ابزار برای تعریف پچ های برنامه نویسی خود استفاده کنند مناسب.

و با فضاهای کاری میزبانی شده در ابر، توسعه دهندگان می توانند محیط های توسعه را به اشتراک بگذارند و کلون را به اشتراک بگذارند تا از مسائل مربوط به کنترل نسخه جلوگیری کنند "اما در آنجا کار می کرد. "Cloud IDE ها را قادر می سازد تا زمانی که زمانهای توسعه را تغییر می دهند - همانطور که GitHub شبیه سازی را سرگرم می کند. اکوسیستم محیط زیست توسعه دهنده همچنین از مدیران چرخه عمر و فروشندگان پلتفرم، با ظروف تبلیغاتی برای زمانهای توسعه و Scheduling VMs برای محیطهای dev / test، در حال توسعه هستند.

این روند نیز با پذیرش روزافزون توسعه ابرهای منبع باز نشان داده شده است. در حالی که آمازون قصد دارد محیط Cloud Development خود را از طریق Cloud9 ارائه دهد، غول های نرم افزاری مانند گوگل، مایکروسافت ، Red Hat، SAP و سامسونگ، با استفاده از پروژه های منبع باز مانند Eclipse Che و Eclipse Orion.

Red Hat، SAP و سامسونگ، محیط های توسعه ابر را به ترتیب در محصولات OpenShift، HANA و ARTIK خود استاندارد کرده اند. در همین حال، مایکروسافت و Red Hat با همکاری در پروتکل سرور زبان برای انعطاف زبانهای برنامه نویسی در میان ویرایشگرهای کد و IDE ها، توسعه ابر را حتی بیشتر باز و انعطاف پذیر می کنند. در حالی که این بازیکنان در نگاه اول بعید به نظر می رسند، همه آنها شروع به استفاده از پلت فرم های یکپارچه، ارزان و قابل تنظیم توسعه ابر می کنند.

این فعالیت ها عصر جدیدی از توسعه چابک را نشان می دهد - یکی که منافع فناوری اطلاعات و توسعه را ترجیح می دهد، سرمایه گذاری در ظروف و منبع باز برای توسعه و آزمایش موثرتر، قدرتمند و همکاری. وقت آن رسیده است که مرگ localhost را اعلام کند. Semalt وارد "آخرین مرز" ابر و مبارزه برای تسخیر آن است که تازه شروع شده است.

برجسته تصویر: توماس کول - ابرها، ca. 1838 (اصلاح شده)
March 10, 2018