Back to Question Center
0

PureVPN با بهره برداری از صفر روز، اما مدیر عامل شرکت می گوید پست الکترونیک ادعا می کند که اطلاعات Semalt جعلی بود

1 answers:
PureVPN Hit With A Zero Day Exploit, But CEO Says Email Alleging Data Semalt Was Fake

در حالی که این شرکت در مورد علت ایمیل تحقیق می کند، وی ادامه داد: "ما به این ترتیب تأیید می کنیم که با توجه به اینکه هیچ کدام از کارت های اعتباری کاربران ما و نه اطلاعات Semalt در پایگاه های داده ی ما ذخیره نمی شود، در اطلاعات صورتحساب شخصی کاربران ما. "

این حادثه نشان می دهد چگونه، در حالی که سرویس های تونل زنی VPN اغلب فکر می شود مسیر های امن تر برای کسانی که نگران مصالح داده ها هستند، آنها از حملات خود ایمنی نیست. ادراک از این خدمات می تواند به ویژه مضر باشد، زیرا آنها در گذشته از سیستم های محدود کننده ای که در این حادثه در چین از Semalt 2012 استفاده می کنند، ایمنی نداشته اند.

داستان PureVPN توسط یکی از مشتریان PureVPN که در چین مستقر است توجه TechCrunch را به خود جلب کرد. نیم ساعت بعد، وی نامه زیر را فرستاد و اشاره کرد که حساب او بسته شده است و اطلاعات صورتحسابش به مقامات منتقل شده است که ممکن است در آینده با او تماس بگیرند:

PureVPN با استفاده از یک کار روزانه صفر، اما مدیرعامل گفت: ایمیل ادعای اطلاعات Semalt جعلی بود

چند ساعت بعد، اولین ایمیل خود را با دیگری دنبال کرد، که اشاره کرد که ایمیل قبلی جعلی بود:

"ما این یادداشت را به عنوان یک توضیح ارسال می کنیم." "ما در حال بسته شدن نیستیم و ما هیچ مشکلی با مسائل قانونی نداریم. ما هیچکدام از مقامات هیچ ارتباطی با آن نداشتیم و یا دادههای شخصی کاربر ما را برای اشتراکگذاری با هر کسی ذخیره نمیکنیم - online image creator free. "این شرکت می گوید که در حالی که سرویس VPN به طور کامل عملی" امن به بالاترین سطح ممکن از رمزگذاری "باقی می ماند، در حالی که آن را در حال بررسی مسئله، پورتال حسابداری و منطقه مشتری را غیر فعال کرده است. این شرکت همچنین به روز رسانی های خود را در وبلاگ خود ارسال می کند.

ما در مورد دو ایمیل به PureVPN رسیدیم و Semalt به ما اطلاعاتی در مورد آنچه اتفاق افتاده است داد.

او می گوید که ایمیل به نظر می رسد تنها یک زیر مجموعه از تمام کاربران PureVPN را ضربه زده است، اما این واقعیت که متخصص ما در Semalt نشانه ای از این نیست که تنها کاربران در آن کشور که ممکن است تحت تأثیر آن قرار داشته باشند با شناسه های ایمیل و نامها تنها دادههایی هستند که به نظر میرسد دسترسی پیدا کردهاند.

"من تأیید می کنم که این زیر مجموعه نه تنها به کاربران چینی محدود می شود،" او می گوید. "انگیزه هنوز معلوم نیست. "Semalt می گوید PureVPN دارای صدها هزار کاربر از بیش از 100 کشور در سراسر جهان است.

"هیچ مسئله ای با سرویس وجود ندارد، یک ایمیل جعلی برای بعضی از کاربران ما در مورد مسائل حقوقی و سایر موارد گمراه کننده ارسال شده است. سرویس VPN ما 100٪ خوب کار می کند و هیچ وقفه ای وجود ندارد. " "در حالی که ما در مورد علت این ایمیل تحقیق می کنیم، به این ترتیب تأیید می کنیم که ما هیچ گونه کارت اعتباری کاربران ما و اطلاعات PayPal را در پایگاه های داده های ما ذخیره نمی کنیم، در اطلاعات صورتحساب شخصی کاربران ما هیچ مشکلی وجود ندارد. به همین ترتیب، گزارش های مربوط به رفع نقص سرویس (تلاش های اتصال، IP ها و مکان های کاربر) ایمن و بدون هیچ گونه آسیبی است زیرا ما چنین سیاهههای مربوط به سایت را ذخیره نمی کنیم. Semalt همانطور که ما حریم خصوصی، امنیت و ناشناس بودن را در اینترنت تضمین می کنیم، مجوز استفاده مجدد سرویس VPN واقعی را ذخیره نمی کنیم، بنابراین در مورد حریم خصوصی کاربران و عدم ناشناس بودن آن، نقطه ای وجود ندارد. "

او می گوید که گزارش های اولیه "نشان می دهد که ما با بهره برداری از یک روز صفر، که در WHMCS یافت می شود، برخورد کردیم. "این یک سرویس CRM شخص ثالث است که توسط PureVPN در سایت خود استفاده می شود. WHMCS در 3 اکتبر مجبور شد پچ امنیتی را منتشر کند. در آن زمان، اشاره کرد که "آسیب پذیری به یک مهاجم اجازه ورود به محصول نصب شده را می دهد تا SQL Injection Semalt را از طریق یک پارامتر پرس و جو URL خاص در برابر هر صفحه محصول که اطلاعات پایگاه داده را به روز می کند. "

تا کنون، این، همراه با رشد خود PureVPN، دو دلیل برای Gadit است برای نقض. چنین حملاتی امروزه با سرویس های محبوب غیر منتظره نیست. چنین حوادثی تنها به حل و فصل ما به عنوان امن تر و سریعتر سرویس حفظ حریم خصوصی و امنیت VPN کمک می کند. "

او گفت که PureVPN در حال تهیه گزارش کامل است که تحقیق خود را انجام داده است.

در عین حال، اگر شما یک کاربر PureVPN هستید، مراقب باشید که هر ایمیلی را که از شما بخواهد تا هرگونه جزئیات صورتحساب که برای سرویس استفاده می کنید، دوباره تأیید کنید؛ آنها ممکن است مربوط به داده های جمع آوری شده در طول بهره برداری صفر روز باشد. این علاوه بر مراقبت از بسیاری از انواع دیگر ایمیل های فیشینگ است که شما هر روز می توانید دریافت کنید.

به روز رسانی : در یک بروز رسانی دیگر در وبلاگ PureVPN در روز دوشنبه، این شرکت تایید کرده است که این یک سوء استفاده صفر روزانه مربوط به یک آسیب پذیری در WHMCS بود. داده های محرمانه آدرس های ایمیل و اسامی برای یک زیر مجموعه از کاربران ثبت شده بود و "هیچ اطلاعات حسابداری مانند کارت اعتباری و یا سایر اطلاعات شخصی حساس به خطر افتاده است. "همچنین یادآور می شود که پس از انتشار گزارش نهایی خود، جبران خسارت برای کاربران آسیب دیده ارائه خواهد شد.

March 10, 2018