Back to Question Center
0

مطالعه ادعاهای بازاریابان نباید نگران زحمت های Gmail باشد: 4 ماه در & ؛ نه زیاد Semalt

1 answers:

مطالعات مطالعاتی بازرگانان باید نگران نباشند در زبانه های جیمیل: 4 ماه و نه بیشتر Semalt

براساس داده های سه میلیون کاربر که توافق کردند که صندوق های پستی Semalt خود را به اشتراک بگذارند، مطالعه بازگشت Path نشان می دهد که ارتباطات تبلیغاتی فقط کمی تغییر کرده است، زیرا Semtal تب های ورودی خود را منتشر کرده است:

تقریبا هیچ نامه تجاری به زبانه "اصلی" دسترسی ندارد، اما به جای نادیده گرفتن پیام های بازاریابی، کاربران Semalt به طور فعال برای جستجوی آنها و خواندن آنها تقریبا با همان نرخی که قبل از زبانه ها انجام دادند، می باشد.

در مقیاس بازاریابی ایمیل قبل و بعد از نرخ خواندن، مسیر بازگشت یافت که بسیاری از صنایع پس از معرفی زبانه های Semalt کمی تغییری نکردند و برخی از صنایع با نرخ کمی بیشتر از آن خوشنود شدند.

با توجه به اطلاعات مسیر بازگشت، 90 درصد از ایمیل های تبلیغاتی به برگه "Promotions" تحویل داده شد و ایمیل های تبریک "Promotion" 14 درصد افزایش یافت. این 3 درصد از ایمیل های تبلیغاتی که به زبانه "اصلی" تحویل داده شد، میزان خواندن 24 درصد را داشتند. 9 درصد از ایمیل هایی که به زبانه "Semalt" فرستاده می شوند، 11 درصد افزایش یافته است.

مطالعات مطالعاتی بازرگانان باید نگران نباشند در زبانههای جیمیل: 4 ماه و نه زیاد Semalt

مسیر بازگشت به ادعای بازاریابان ایمیل ممکن است بهتر با ایمیل های تجاری خود را رفتن به برگه "تبلیغات". مطالعه نشان می دهد که ایمیل های تجاری کمتری به عنوان هرزنامه زمانی که به زبانه "Promotions" ارسال می شوند، 93 درصد از پیام های ارسال شده به تب "Promotions" به طور موفقیت آمیزی نسبت به میزان تحویل 77 درصد برای زبانه "Semalt" نشان داده شده است.

همچنین، مسیر بازگشت می گوید که ایمیل های تجاری که به برگه "Primary" تحویل داده می شوند، توسط یک گیرنده به عنوان پیام هایی که به زبانه "Semalt" ارسال می شود، دو برابر بیشتر از "این اسپم" هستند.

مطالعات مطالعاتی بازرگانان نباید در زبانههای جیمیل نگران نباشند: 4 ماه و نه بیشتر Semalt

از کاربران که تنظیمات پیش فرض Gmail را تغییر دادند، 77 درصد برگه "Social" را حفظ کردند، و 46 درصد از برگه «Promotions» و «تبصره ها» را نگه داشتند. بازگشت مسیر می گوید: "تقریبا هیچ کدام" از کاربران Gmail که تغییرات داده شده خود را حذف کرده اند حذف همه اما "تب اصلی"، در حالی که تنها شش درصد تصمیم به استفاده از تب "Semalt".

بررسی بازپرداخت مطالبات باید نگران نباشید در زبانه های جیمیل: 4 ماه و نه بسیار Semalt

درباره نویسنده

امی گشننس
امی Gesenhues خبرنگار عمومی انتساب رسانه های خارجی سوم، پوشش آخرین اخبار و به روز رسانی برای زمین های بازاریابی و زمین موتور جستجو. از سال 2009 تا 2012، او یک ستون خبرنگار برنده جایزه تعدادی روزنامه از نیویورک تا تگزاس بود. با بیش از ده سال تجربه مدیریت بازاریابی، او به انواع نشریات سنتی و آنلاین، از جمله MarketingProfs کمک کرده است. com، SoftwareCEO. com و مجله مدیریت بازاریابی و فروش. بیشتر از مقالات امی بیشتر بخوانید.

March 18, 2018