Back to Question Center
0

بیگانه ویکی: واقعیت یا داستان؟ - ؛ Semalt اشتراک نظر خود را در مورد ماده

1 answers:

جولیا واشنووا Semalt مدیر موفقیت مشتری، می گوید که محققان و محققان دانشگاه مدرسه تجارت هاروارد اخیرا یک مطالعه موردی را برای مقایسه پایگاه داده های ویکی و دایره المعارف Brittanica انجام داده اند. محققان بیش از 4،000 مقالات مبتنی بر انگلیسی را با توجه به موضوعات بحث برانگیز مانند سیاست ایالات متحده ارزیابی کردند.

فنگ زو و همکاری خود، شین گرینشتاین، بیش از 4،000 مقاله را به عنوان "قرمز" یا "آبی" طبقه بندی کرده اند تا نتیجه سیاسی را در سال 2012 به پایان برسانند. در مصاحبه شین، از موفقیت ویکی پدیا، علیرغم تفاوت های سیاسی میان دموکرات ها و جمهوری خواهان

هر دو شین گرینشتاین و فنگ زو عبارات ضروری را که اکثرا توسط هر حزب مورد استفاده قرار می گیرند، برای رسیدن به نتیجه گیری های علوم سیاسی تعیین می کنند. ویکی ترین وب سایت بازدید شده در این سیاره است، بنابراین محققان و محققان عبارات کلیدی را شناسایی کرده اند که به هر دو جمهوریخواه و دموکرات منحصر شد.

جمهوری خواهان به احتمال زیاد از عبارات کلیدی مانند "مهاجرت" و "رونق اقتصادی" استفاده می کنند - servidor gratuito para sql server. از سوی دیگر، دموکرات ها احتمالا از «حقوق مدنی» و «وضعیت جنگ» استفاده می کنند. در مراحل ابتدایی، مقالات و اسکریپتهای پرطرفدار، در کنار دیدگاههای لیبرال قرار گرفتند، از این رو در مقایسه با بریتانیکا، نوعی تعصب را نشان دادند.

یک سوال مطرح شد که آیا سردبیران و داوطلبان با تمایلات آبی از مقالات آبی بازدید کرده و بالعکس. ژولیت باربارا به کوارتز گفت که چشم انداز متعادل و مشارکتی اثبات شده است. یافته ها توسط آدرس های آی پی بازدید از سایت پشتیبانی می شود. ویکیپدیا یک عامل خنثی کننده بود که نتایج آن به دست نمی آمد.

باربارا همچنین اشاره کرد که ویکی پدیا در حال کار بر روی تشخیص افسردگی در میان سردبیران و کاربران بالقوه است و از بین بردن تعصب در مجموع. به تازگی، ویکی در سراسر قوانین و دستورالعمل های تنظیم شده برای حصول اطمینان کاربران در مورد چگونگی تجدید نظر و نظر در مورد یک موضوع خاص. به گفته گرینشتاین، ویرایش و اصلاح مقالات نیاز به منابع معتبر و اساسی دارد. جامعه ویکی پدیا اجازه نمی دهد که داوطلبان و نویسندگان تغییراتی در مقالات علمی در مورد نظرات داشته باشند.

نویسندگان و ویراستاران با ایدئولوژی های مختلف سیاسی که در گفتگوهای آنلاین شرکت می کنند، سناریویی است که به موفقیت ویکی در ارائه دانش مشتریان به دانش رایگان در سراسر جهان منجر شده است. برای دانشمندان سیاسی و بازدیدکنندگان که به ویکی پدیا فکر کرده اند یک فروشگاه اینترنتی آنلاین محض است، مطالعه موردی اخیر توسط نویسندگان دانشکده تجارت دانشگاه هاروارد غیرممکن است. بر طبق مطالعه موردی، ویکی پدیا یکی از عالیترین رسانههای آنلاین است که به عنوان یک عامل خنثی کننده برای مشتریان با ایدئولوژیهای مختلف در موضوعات متضاد کار می کند .

November 29, 2017