Back to Question Center
0

مأموریت ویکی چیست؟ - ؛ سمیرت جواب را می داند

1 answers:

الیور کینگ Semalt متخصص، می گوید که ویکی به عنوان یک دانشنامه دیجیتال که می تواند انواع مختلفی از موضوعات را به خود جلب کند، عمل می کند. این یکی از وب سایت هایی است که به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد به دلیل موفقیت در ارائه اطلاعات لازم. پس از ایجاد "Terminals Persoonia"، این سایت دارای بیش از 5 میلیون مقاله در زمینه موضوعات مختلف است. احزاب مختلف دارای تردید هستند که دانش خود را در مورد آموزه های مختلف در سراسر جهان بیان کنند. دانشمندان همچنین از ویکی پدیا برای انتقال اکتشافات علمی انتقادی استفاده می کنند.

علاوه بر این، هر گونه محتوا در ویکی پدیا نقل قول ها و مراجع لازم را ارائه می دهد. تصاویر مستقیم و همچنین لینک ها و آموزش ها به هر گونه مواد مرجع وجود دارد. مردم می توانند با ویکی مشورت کنند تا راهنماهای مربوط به موضوعات مختلف را دریافت کنند. هر کاربر مجاز به خواندن، ویرایش، نظر و به اشتراک گذاشتن افکار خود در مورد هر چیزی است. برای برش یک داستان طولانی کوتاه، ویکی پدیا برای هر کسی در جهان آزاد است. همچنین کاربران می توانند حساب های کاربر خود را ایجاد کنند.

در بین 35 وب سایت محبوب ترین، ویکی پدیا تنها وب سایت سازمان غیر انتفاعی است که نیاز به یک فضای میزبانی گسترده دارد. این میزبان در فضای میزبانی بیش از 30 ترابایت است. محققان تخمین می زنند که مقالات موجود در صفحات ویکی پدیا حداقل از 18 میلیون نسخه استفاده می کنند. این مراجع هر روز بیش از 2.5 میلیارد صفحه بازدید می کنند. در نتیجه، ویکی پدیا یک پایگاه اطلاعاتی وسیع دارد که از همه پایگاه های بین المللی دانش فراتر می رود. کاربران می توانند با ویکی ارتباط برقرار کنند تا وظایف متعدد انجام دهند.

ویکی پدیا در تاریخ 15 ژانویه 2001 راه اندازی شد. اولین نماد ظاهری صفحه سنتی آن در ماه نوامبر همان سال ظاهر شد. ویکی پدیا تا سال 2007 به 2 میلیون مقاله رسید. تا سال 2009، 3 میلیون مشترک داشته و در سال 2012 4 میلیون دلار دریافت کرده است. یکی از مأموریت های اصلی آن دسترسی جهانی به دانش انسانی است

با وجود این دستاوردها، ویکی پدیا همچنان در مسیر اهداف خود قرار دارد. از آنجای انتشار 5 میلیون مقاله، اعلام شد که آنها نیاز به بیش از 100 میلیون مقاله برای پوشش بخش قابل توجهی از اهداف خود دارند. جمع آوری دانش انسانی بر روی یک وبسایت ساده یک کار ساده برای انجام دادن نیست. در گفتگو با Liber، باید مقالات بیشتری را پوشش دهیم که در سایر مناطق متفاوتی از جهان وجود دارد Source . تمایل وبسایت به سمت غرب می تواند به عنوان یک معایب قابل توجه باشد

November 29, 2017