Back to Question Center
0

مراحل پیشرفته برای شناختن بوت نت ها - ؛ کارشناس Semalt

1 answers:

یک botnet مخفف شبکه های ربات است. این را می توان به عنوان یک شبکه کامپیوتری تعریف کرد که توسط یک ویروس شناخته شده به عنوان تروجان آلوده شده است یا تحت کنترل یک هکر است. هر رایانه ای که توسط یک دامدار کنترل می شود، به عنوان یک ربات شناخته می شود. این مهاجم قادر به ارسال دستورات به botnet کامپیوتر برای انجام اقدامات مضر است

مایکل براون Semalt مدیر موفقیت مشتری، توضیح می دهد که مهاجم می تواند اقدامات جنایی را بر اساس واحد یا مقیاس ربات هایی که به شبکه کامپیوتری حمله کرده اند، انجام دهد. رباتها قادر به انجام عملیات خطرناکی هستند که نمیتوان با نرم افزارهای مخرب به دست آورد. وقتی که بوت نت ها به شبکه کامپیوتری وارد می شوند، می توانند در سیستم باقی بمانند و توسط حمله کننده کنترل می شوند - esindus sa. به این ترتیب کامپیوترهای آلوده می توانند به روز رسانی ها را به دست آورند که باعث می شود رفتارهایشان بسیار سریع تغییر کند.

برخی از اقدامات انجام شده توسط بوت نت عبارتند از:

اسپم ایمیل

اکثر افراد تمایل دارند این جنبه را نادیده بگیرند، زیرا احساس می کنند ایمیل پیش از این به یک موضوع قدیمی حمله تبدیل شده است. با این حال، بوت نت های اسپم در اندازه های عظیم هستند و می توانند در هر کجا حمله کنند. آنها عمدتا برای فرستادن هرزنامه یا پیام غلط استفاده می شوند که حاوی نرم افزارهای مخرب هستند که از هر بوت نت در تعداد زیادی از آنها استفاده می شود..به عنوان مثال، بوت نت Cutwail قادر به ارسال 74 میلیارد پیام در یک روز است. این اجازه می دهد تا رباتها گسترش یابد و بنابراین هر روز بیشتر و بیشتر کامپیوترها را تحت تاثیر قرار می دهد.

حمله DDoS

مقیاس عظیمی از بوتنت را قادر می سازد تا یک شبکه هدف را با بارهای درخواستی بیش از حد بارگذاری کند، بنابراین دسترسی کاربران به آن ها غیرقابل دسترسی است. یک فرد باید برای دسترسی به کامپیوتر هزینه کند، و این بیشتر به سازمانها مربوط می شود یا به انگیزه های شخصی یا سیاسی که آنها را به دریافت اطلاعات حیاتی می رسانند و در نتیجه فقط برای متوقف کردن حمله پرداخت خواهند شد.

خرابی مالی

این بوت نت ها برای سرقت پول از کارت های اعتباری و شرکت ها طراحی شده اند. این امر با سرقت اطلاعات کارت اعتباری به دست می آید. این ها شامل بوتت ZeuS است که برای کمک به سرقت میلیون ها پول از شرکت های مختلف استفاده شده است.

نفوذ هدفمند

این بوت نت ها کوچک هستند و برای کمک به مهاجمان در سازمان ها نفوذ کرده و اطلاعات محرمانه ای از آنها طراحی شده اند. این اقدامات برای موسسات خطرناک است زیرا آنها اطلاعات محرمانه ترین و با ارزش ترین، از جمله تحقیق، اطلاعات مالی، اطلاعات شخصی و مالکیت معنوی را هدف قرار می دهند.

این مهاجمان زمانی ساخته می شوند که دامدار هدایت بوت ها را برای کنترل سرور ها با استفاده از ایمیل ها، به اشتراک گذاری فایل و دیگر قوانین برنامه های کاربردی اجتماعی یا استفاده از دیگر ربات ها به عنوان یک میانجی انجام می دهد. هنگامی که کاربر کامپایلر فایل فریبنده را باز می کند، ربات ها گزارش را به این فرمان ارسال می کنند و اجازه می دهد که ربات بذر را به کامپیوتر منتقل کند.

بوت نت ها به عنوان یک تهدید سایبری محسوب می شوند، زیرا در مقایسه با سایر ویروس های کامپیوتری پیشرفته تر است و این عمیقا تحت تأثیر دولت ها، شرکت ها و افراد قرار گرفته است. بوتنت ها می توانند شبکه ها را کنترل کنند و قدرت خود را به دست آورند و می توانند منجر به زیان های فراوانی شوند؛ چرا که آنها به عنوان هکر های داخلی عمل می کنند و قادر به انجام اقدامات بدخواه هستند و بنابراین سازمان را خراب می کنند.

November 29, 2017