Back to Question Center
0

نکات Semalo در مورد نحوه استفاده و مدیریت ویکی دوره شما

1 answers:

به عنوان یک مخزن، ویکی عمدتا در موفقیت بخش آموزش و پرورش در بسیاری از کشورها کمک کرده است. ویکی به آموزگاران و دانش آموزان فرصتی برای ویرایش، دسترسی و به اشتراک گذاری اطلاعات مشترک در مورد دوره های آموزشی می دهد. هر دوره شامل ویکی است که به سرعت تنظیم و اصلاح می شود تا متناسب با دوره های مختلف در دسترس در بخش آموزش و پرورش باشد.

مکس بل متخصص Semalt توضیح می دهد که دوره ویکی بازی می کند نقش یکپارچه در بهبود رابطه بین دانش آموزان و معلمان. محققان برای استفاده از دوره ویکی در مدارس از این جهت حمایت کرده اند که به برنامه درسی صحیح کمک می کند. در اینجا فعالیت های معمولی انجام شده توسط ویکی دوره:

 • به اشتراک گذاری و ارائه سوالات متداول (سوالات متداول) و جمع آوری موارد جدید
 • به اشتراک گذاری دستورالعمل ها و دستورالعمل ها در آغاز یک دوره
 • ارائه و تجزیه و تحلیل دستورالعمل نصب برای نرم افزار مربوطه 15)
 • جمع آوری پیشنهادات برای بهبود جزئیات درس

تمرین جمع آوری، به اشتراک گذاری و ویرایش مقالات ویکی، عمدتا در جمع آوری اطلاعات در مخزن کمک می کند. گزارش ویرایش شده به عنوان منبع دانش انسانی به سایر اعضای هیات علمی و دانشجویان خدمت می کند. تمرین تقسیم و تجزیه و تحلیل پرسشهای متداول کمک به همکاری و توسعه پروژه های دوره ای آینده می شود.

نکاتی درباره نحوه مدیریت دوره Wiki

مدیریت ویکی دوره شما مستلزم تعهد و تعهد کامل است. نکاتی در مورد نحوه کارکرد ویکی شما در اینجا آمده است:

 • تعیین و تعیین نقش های مختلفی که توسط افراد مختلف اجرا می شود. به عنوان مثال، هنگامی که به حذف مقالات ویکی می رسد، اجازه دهید که نقش کارکنان دوره، اما نه دانش آموزان باشد..
 • قطعاتی را که نیاز به همکاری دانش آموزان دارند، برای جلوگیری از سردرگمی مشخص کنید. دانش آموزان باید نقش ویرایش و ایجاد مقالات ویکی را
 • با توجه به هدف بخش های ویکی دوره خود را دقیق. اگر بخشی از بخش های ویکی شما برای انتشار داده ها و اطلاعات در نظر گرفته شده باشد، دانش آموزان را از دسترسی به عناصر محدود کنید.

کارکنان دوره ای ویکی کارها و نقش های مختلف را انجام می دهند. در اینجا کارهای معمول توسط کارکنان دوره برای مدیریت ویکی انجام می شود:

 • بازگرداندن و ذخیره کردن حذف ویکی

هنگام نگهداری ویکی خود را، از تمیز کردن یک مقاله که می تواند برای ارجاعات آینده استفاده شود، اجتناب کنید. پس از حذف مواد، یک لینک قابل مشاهده باقی می ماند جایی که آن ایجاد شد. برای بازگرداندن یک مقاله ویکی، بر روی دکمه "بازگرداندن" نمایش داده شده روی صفحه خود کلیک کنید

 • حذف مقاله ویکی

اعضای دوره تنها می توانند مقالات ویکی را با مجوز ویرایش این مقاله حذف کنند. برای حذف یک مقاله از دوره Wiki خود، مقاله را حذف کنید و بر روی دکمه "ویرایش" کلیک کنید. رفته پایین و بر روی «حذف مقاله» کلیک کنید و «تایید» را برای تایید حذف یک مقاله انتخاب کنید.

 • کنترل دسترسی به Wiki Wiki

کاربران می توانند دسترسی به دوره ویکی را با نوشتن تنظیمات مجوز یک مقاله یا قفل کردن مقالات موجود کنترل کنند. برای کنترل دسترسی، در «تنظیمات» باز کنید و روی «تنظیمات پیشرفته» کلیک کنید. دسترسی به Wiki Wiki را با اجازه دادن به تیم های عمومی برای دسترسی به ویکی تغییر دهید.

 • نشستن و قفل شدن یک مقاله ویکی

برای به دست آوردن نتایج معتبر از دوره ویکی خود، مقالاتی را برای نمایش طرح درس خود ایجاد کنید. لینک های مربوط به قطعه مرکزی و پرسش های متداول را برای هر قسمت که پوشش داده می شود، ارائه دهید Source .

November 29, 2017