Back to Question Center
0

ربات که مقاله ویکی را بنویسد - ؛ کارشناس Semalt

1 answers:

شما ممکن است فکر کنید که نوشتن 15،000 مقاله در یک روز واقعی نیست، اما ممکن است برای یک سوئد به عنوان Sverker Johansson نامیده می شود. ایوان کنوالوف، متخصص Semalt ، می گوید که این فرد با موفقیت یک برنامه کامپیوتری را ایجاد کرده که می تواند میلیون ها مقاله را بنویسد. او بیش از 2.7 میلیون مقاله ویکی پدیا را نوشت و جهان را با کار فوق العاده ای شگفت زده کرد. به گفته وال استریت ژورنال، یوهانسون به عنوان یکی از پرطرفدار ترین نویسندگان دنیا شناخته شد و سهم او در مقالات ویلیامز 8 - imagens em alta definiã§ã£o gratuitas.5 درصد بوده است.

چگونه رباتها می توانند مقالات متعددی بنویسند؟

به گفته یوهانسون، ربات او قادر به نوشتن صدها تا هزار مقاله مقالات ویکی پدیا در روز است. او معلمی علمی با درجه های پیشرفته در مهندسی عمران، زبان شناسی، اقتصاد و فیزیک است. یوهانسون به وال استریت ژورنال گفته است که ربات خود اطلاعاتی را از چندین منبع قابل اعتماد دریافت کرده و مواد را با هم مخلوط می کند. اغلب این نرم افزار، مقالات مربوط به طبقه بندی حیوانات کوچک مانند سوسک و پروانه را پوشش می دهد. همچنین می تواند داستان های شهر های کوچک و روستاهای فیلیپین را بنویسد.

نام ربات یوهانسون:

ایجاد یوهانسون به نام Lsjbot است. این ربات خاص قطعا به معنای نوشتن مقاله برای چشم انسان نیست..به عنوان مثال، Associated Press اعلام کرد که از ربات های خاصی برای نوشتن صدها تن از محتویات محتوا استفاده می کند و وب سایت های خبری مختلف از روزنامه ها برای ارسال موضوعات خبر استفاده می کنند. آنها عمدتا داستان های مربوط به امور مالی و ورزش را پوشش می دهند. در ویکیپدیا، نیمی از تمام مقالات با کمک رباتها ویرایش می شوند. برخی از ویراستاران طولانی مدت ویکی پدیا خوشحال نیستند زیرا غیر انسانی مقالات مختلفی نوشته است. با این حال، یوهانسون از ربات دفاع می کند و اشاره می کند که مقالاتی که نوشته شده است دقیق و به علامت است.

به عنوان مثال، Lsjbot مقالات خبری در مورد شهرهای Basey فیلیپین نوشته است. هنگامی که یولندا Typhoon به این روستا ضربه زد و باعث مرگ و میر شد، تعداد زیادی از مردم توانستند از خفاش ها بازدید کنند و تعداد زیادی از قربانیان را نجات دادند.

چگونه لسجبوت کار می کند؟

یک میلیون مقاله لایبوت نوشتند دقیق و به نقطه. این ربات اطلاعاتی را از منابع مختلف جمع آوری می کند و اطلاعات را در فرمت های متناسب با ویکی پدیا جمع آوری می کند. این ربات تا کنون بیش از 454،000 مقاله ایجاد کرده است و نیمی از آنها در زبان سوئدی هستند. انجمن ویکی پدیا سوئدی درسهایی را درباره درگیریهای مختلف در مورد رباتهای ایجاد مقاله آموخت، اما کنجکاو بود که بیشتر درباره ربات یوهانسون بداند. ویرایشگر ویکیپدیا سوئد این مقاله را بازبینی کرده و گفت که لجبوت کار خوب انجام داده است. با این حال، او اجازه ندهد این ربات به نوشتن موضوعات بحث برانگیز به عنوان Lsjbot قادر به احساسات مکانیکی بود

نقد ربات یوهانسون:

بسیاری از افراد از ربات یوهانسون، از جمله آیشیم راشکا از ویکی پدیا آلمان انتقاد کردند. او در مورد ساختار حکم شکایت کرد و گفت که لسیبوت قادر به نوشتن مقالات طولانی نیست. این ربات از مجموعه داده های مختلف استفاده می کند اما در حین نوشتن هر چیزی منابع اصلی متنوعی را پشت سر می گذارد. پیشرفت انتقاد این است که تمام اظهارات مقالات از مرجع مناسب پشتیبانی نمی کند. به این معنی بود که لسجبوت به منابع ویکی پدیا اضافه کرد. با استفاده از این ربات، تبدیل شدن به تعداد زیادی از مقالات آسان تر است. اما ما هنوز به ویراستاران و نویسندگان انسانی نیاز داریم تا بتوانیم چیزها را روشن کنیم.

November 29, 2017