Back to Question Center
0

Semalt Expert از Islamabad: چگونگی مسدود کردن هرزنامه Google Analytics Referrer

1 answers:

امروزه هرزنامه ارجاع یک مشکل رو به رشد برای مدیران وب و بازاریابان است. این ترفند با حساب Google Analytics شما، کاستی های واقعی بازدید و استخراج اطلاعات مفید به حد قابل توجهی است. افزایش ناگهانی هرزنامه ارجاع باعث آسیب رساندن به حسابهای مختلف Google Analytics شده و گزارشات ترافیکی را برای خواص مختلف بی فایده می کند.

خوشبختانه ممكن است در حساب گوگل آنالیتی هرزنامه رفرنس را مسدود كنید. به راهنمایی های Sohail Sadiq، متخصص برجسته از Semalt بروید.

هرزنامه ارجاع چیست؟

هرزنامه رفرنس از وب سایت شما بازدید می کند و در عرض چند ثانیه همان صفحه را ترک می کند، بنابراین درصد جستن 100٪ است. هرزنامه ها تعداد زیادی از اسپم ارجاع دهنده را ارسال می کنند و از تکنیک های زیادی برای ارسال ترافیک با کیفیت به طور مستقیم به وب سایت های خود استفاده می کنند. به عبارت دیگر می توان گفت که هرزنامه ارجاع به دنبال ارسال ترافیک با کیفیت به وب سایت های شخص ثالث و بازدیدکنندگان با کیفیت پایین به وبلاگ یا وب سایت شما می باشد. اطلاعات ارجاع توسط برنامه های مختلف، نرم افزار و مرورگرها تنظیم می شود و می تواند به راحتی جعلی و اصلاح شود. اسپم ها ترافیک جعلی را به صفحات وب خود ارسال می کنند و تصور می کنند که شخصی فقط محتوای شما را خوانده است. در نتیجه، آنها لینک را به صفحات خود

ایجاد می کنند.

گزارشات گوگل آنالیتال به صورت عمومی قابل دسترسی نیست، اما اسپم ها شناسه های ردیابی خود را می دانند و شروع به ارسال ترافیک جعلی شما می کنند. به غیر از ردیابی شناسه، آنها کدهای خصوصی و جزئیات وردپرس خود را از وب سایت های شخص ثالث و وبلاگ ها را حدس می زنند. این اطلاعات سپس برای ارسال بازدید غلط به تعداد زیادی از سایت ها مورد استفاده قرار می گیرد.

هرزنامه املا بلوک در حساب Google Analytics

روش # 1:

اولین روش برای جلوگیری از هرزنامه رفرنس، ایجاد لیستی از مرجع بد است و آنها را یک بار فیلتر کرده است. حتی زمانی که مکان و خواص خود را با زمان تغییر می دهند، می توانید آنها را به طور مرتب به رجیستر های جدید اضافه کنید تا ایمنی و حفاظت از سایت خود را حفظ کنید. اگر شما آنها را یک بار مسدود کرده اید، باید آنها را در آینده نیز مسدود کنید، بر اساس IP هایی که آنها برای ارسال ترافیک جعلی استفاده می کنند. برای این، به قسمت Audience >> Technology >> Network در حساب Google Analytics بروید و فیلترهای بیشتری را ایجاد کنید

باید در نظر داشته باشید که بیشتر ترافیک هرزنامه تحت نام دامنه شما، نام خارجی معتبر یا یک نام ارائه دهندگان خدمات جستجوگر اینترنتی است. به هر حال، برای سایت شما مضر است و باید در اسرع وقت خلاص شود. برخی از سایت هایی که نباید فراموش کنید که به فیلتر های خود اضافه کنید عبارتند از SEOThing.co.uk، Googleweblight.com و Googleusercontent.com.

روش # 2:

حذف هرزنامه ارجاع از گزارش های موجود امکان پذیر است. اگر شما گزارش های موجود خود را چک کنید، ممکن است برخی از هرزنامه ها را مشاهده کنید که باید در اسرع وقت حذف شود. به قسمت Segment حساب Google Analytics بروید و بر روی گزینه New Segment کلیک کنید. در اینجا میتوانید بررسی کنید که آیا گزارشهای موجود از اسپم ارجاع دهنده آزاد است یا خیر اگر آنها نبودند، می توانید کد خاصی را به فایل .htaccess اضافه کنید و هر اسپم حذف شود Source .

November 29, 2017