Back to Question Center
0

Semalt Expert از اسلام آباد: راهنمای مهار هرزنامه و ارجاع شبح ارجاع

1 answers:

اگر شما هرگز شاهد یک تکه بزرگ در ترافیک وب سایت هستید و حساب Google Analytics شما اسپم یا وب سایت های با کیفیت پایین را نشان می دهد، سایت شما ممکن است توسط ارجاع شبح یا اسپم ارجاع به دام افتاده باشد. همانطور که این نوع اسپم تاثیر قابل توجهی در حساب و اطلاعات ترافیکی شما دارد، لازم است که حساب Google Analytics خود را چک کنید و ببینید چه تغییری باید انجام شود.

سهیل صدیق، متخصص برجسته Semalt ، در اینجا برخی از مسائل عملی را در این زمینه ارائه می دهد.

معرفی اسپم ارواح و اسپم ارجاع دهنده:

هرزنامه ارجاع دهنده، ترافیک وب سایت شما است که از خزنده ها و رباتها می آید و از لینک های ارجاع یا بازدیدهای ارجاع استفاده می کند، در حالی که هرزنامه روحانی از سایت شما بازدید نمی کند و در گوگل آنالیتیک حساب شما را ترک می کند.

رباتها و خزندگان:

خزنده ها و ربات ها روبات ها و خزنده های وب هستند که از وب سایت های مختلف بازدید می کنند. معمولا آنها به عنوان بی ضرر در نظر گرفته می شوند و می توانند برای ردیابی صفحات وب و مقالات شما مورد استفاده قرار گیرند. خزنده ها و ربات های خوب شناسایی خود را به عنوان سایت مناسب و هرگز در آمار گوگل آنالیز نشان داده نمی شود. اما رباتها یا عنکبوتهای بد نمی توانند خود را تشخیص دهند، بنابراین آنها توسط حساب Google Analytics ثبت می شوند. آنها از سایت شما با درصد امتیاز گسیختگی بازدید می کنند و صفحات وب را در عرض چند ثانیه ترک می کنند.

ارجاعات Ghost

ارجاع روح به سایت دوستانه نیست و می تواند مشکلات جدی برای وب سایت شما ایجاد کند. آنها از وب سایت شما بازدید نمی کنند و هرزنامه ها و هکرها این روش را برای سوء استفاده از سرور Google Analytics پیدا کرده اند. آنها همچنین جلسات را در وب سایت خود گمراه می کنند و حوادث ارگانی را نیز گمراه می کنند. علاوه بر این، ارجاعات روح اغلب کد تجزیه و تحلیل را حدس می زنند و گوگل آنالیز شما را فریب می دهد تا اعتقاد داشته باشید که افراد واقعی وب سایت شما را تجربه کرده اند.

چگونه برای جلوگیری از هرزنامه ارجاع و ارجاع روح

راه های مختلفی برای جلوگیری از هرزنامه ارجاع و ارجاع شبح در حساب Google Analytics وجود دارد. اول این است که از فیلتر استفاده کنید و دوم این است که آنها را به طور کامل مسدود کنید..

فیلترها یک راه آسان برای رد ترافیک با کیفیت پایین در گزارش هستند. آنها به راحتی می توانند ایجاد شوند و هنگامی که وب سایت های مشکوک را به فیلتر های خود اضافه می کنید، ارجاع ها هرگز ثبت نمی شوند.

شما می توانید فایل .htaccess را با این کد ویرایش کنید:

#STOP SPAM RECORDING

RewriteCond٪ {HTTP_REFERER} exampleI \ .com [NC، OR]

RewriteCond٪ {HTTP_REFERER} exampleII \ .com [NC، OR]

RewriteCond٪ {HTTP_REFERER} darodar \ .com [NC، OR]

RewriteRule. * - [F]

این کد باید همراه با URL هایی که می خواهید حذف کنید قرار دهید. شما همچنین می توانید خط "RewriteCond" را برای کلیه URL هایی که ممکن است بخواهید در حساب Google Analytics خود را مسدود کنید کپی کنید و وارد کنید.

استفاده از فیلترها برای جلوگیری از ارجاع ارواح

درست است که مسدود کردن از طریق فایل .htaccess آسان است، اما بیشتر اسپم ها به اندازه کافی هوشمند نیستند تا این اتفاق بیفتد. در چنین شرایطی، می توانید از فیلترها برای جلوگیری از ارجاع شبح استفاده کنید. تعدادی از آموزشها برای دریافت الهام از وجود دارد. اولین کاری که باید انجام دهید این است که ترافیک تجزیه و تحلیل را با نام میزبان فیلتر کنید. ارجاع روح و اسپم ارجاع دهنده به عنوان نامهای میزبان نامعتبر در حساب Google Analytics نشان داده می شود. ابتدا باید مکان خود را پیدا کنید و آنها را از بخش مدیریت متوقف کنید. اطمینان حاصل کنید که همه ی وب سایت های مشکوک و ارجاعات روح را با استفاده از این روش مسدود کرده اید Source .

November 29, 2017