Back to Question Center
0

Semalt: همه چیز در مورد دایره المعارف آنلاین معروف ترین و ndash؛ ویکیپدیا

1 answers:

ویکی پدیا تنها دایره المعارف آنلاین است که توسط یک سازمان غیر انتفاعی اداره می شود. حجم کل این وب سایت به سادگی عظیم است! در حقیقت، این حدود سیصد ترابایت داده است. مطالعات متعدد نشان داده است که مقالات ویکی ها روزانه میلیون ها بازدید کننده را جذب می کنند - opi bin cables.

ویکی انگلیسی

جولیا واشنووا متخصص Semalt می گوید که ویکیپدیا انگلیسی دارای مقالاتی است که توسط میلیون ها نویسنده نوشته شده است. تمام اطلاعات در دسترس است بدون هزینه، و ویکی پس از راه اندازی آن در ژانویه 2001 به شدت افزایش یافته است. تا نوامبر سال 2001، اولین تکرار صفحه اصلی ویکی پدیا منتشر شد. ویکیپدیا انگلیسی دارای بیش از دو میلیون مقاله است که در سال 2007 منتشر شده و توسط متخصصین با کیفیت بالا در سال 2009 ویرایش شده است.

ماموریت ویکیپدیا

بنیانگذار این وب سایت می گوید حفاظت از مقالات یک کار سخت است چرا که ویکی پدیا برای همه باز است. از همان ابتدا، ولز به ویکی پدیا مأموریتی واضح داده است: ارائه دانش آزاد به همه افراد در اینترنت. در عین حال، او تعدادی از قوانین و مقررات را که هر کس باید پیروی کند، قرار داده است. این سیستم کارآمد است و ویکی پدیا در حال حاضر بزرگترین و قابل اطمینان ترین دانشنامه جهان است.

نقش داوطلبان در مدیریت ویکی پدیا:

بخش عمده ای از ویرایش و نوشتن در ویکیپدیا توسط داوطلبان انجام می شود، که در نقاط مختلف جهان زندگی می کنند. بسیاری از آنها مدیران وب سایت های برتر هستند. اکثر کاربران بر این باورند که میلیون ها نفر از ویکیپدیا مدیریت می کنند اما این کار اصلی یک جامعه کوچک است. مدیران آن داوطلب هستند و به طور منظم با یکدیگر در ارتباط با صفحات جدید و مقالات ویکیپدیا از طریق لیست های اینترنتی اینترنتی صحبت می کنند.

نقش کارشناسان در توسعه ویکی

Britt and Matei یک کتاب جدید با نام "تفاوت ساختاری در رسانه های اجتماعی: Adhocracy و آنتروپی" نوشته است. این کتاب روشن می کند که چگونه ویکی پدیا یک وبسایت بررسی شده توسط همکار و همچنین دایره المعارف آنلاین معتبر است.

November 29, 2017