Back to Question Center
0

Semalt Islamabad Expert: نکاتی برای مبارزه با اسپم ارجاع در Google Analytics

1 answers:

اسپم ارجاع توسط خزنده ها، عنکبوت ها و ربات ها با هدف جذب شما به سایت های ارجاع و درخواست شما برای خرید محصولات آنلاین ایجاد شده است. این اسپم به تجزیه و تحلیل سایت شما اهمیت می دهد و رشد کرده است. یک اسپم ارجاع جدید که راه اندازی شد لینک.zhihu.com است. اگر از این نشانی اینترنتی یا مشابه آن بازدید میکنید، به صفحهیی که اسپمها میخواهند محصولات خود را بخرند یا محتوای آنلاین خود را تبلیغ کنند، هدایت میشوند.

اغلب اسپم رجیستری هدف ارتقاء ویروس ها و بدافزارها در اینترنت است و شما باید در هنگام بازدید از لینک های هرزنامه و مرور آنها به صورت آنلاین مراقب باشید. اطمینان حاصل کنید که آنها را در حساب Google Analytics خلاص کنید. ممکن است فکر کنید که هرزنامه ارجاع بی ضرر است زیرا باعث افزایش ترافیک وب سایت شما می شود، اما شما اشتباه می کنید. رباتها و عنکبوت ها این نوع ترافیک را تولید می کنند و بازدید هایی که دریافت می کنید واقعی نیستند. ظاهرا، نرخ گزاف گویی خود را افزایش می دهد و زمان صرف شده در وب سایت شما صفر دوم است. ترافیک شبح شما نتایج مثبتی را دریافت نخواهد کرد و با داده های Google Analytics همخوانی دارد. بسته به هرزنامه ارجاع یک استراتژی SEO برای کلاه سیاه است و توسط شرکت های غیر قانونی و ارائه دهندگان خدمات استفاده می شود.

یک متخصص برجسته از Semalt ، Sohail Sadiq، در اینجا چگونگی شناسایی اسپم ارجاع

را توضیح می دهد.

راه هایی برای شناسایی هرزنامه ارجاع در حساب Google Analytics شما وجود دارد:

  • اگر زبان مورد استفاده برای داده های تجزیه و تحلیل خود را ندارید و از سایت دیگری برای توصیف سایت خود استفاده می کنید.
  • اگر نام میزبان تقریبا روزانه توسط کاربران ناشناس بازدید می شود
  • اگر شما URL های ارجاع مانند darodar.com و free-website-buttons.com دارید
  • اگر این سایت توسط اسپم روسیه تحت تاثیر قرار گرفته و هکر شما را تهدید می کند که کارت اعتباری یا اطلاعات بانک شما را سرقت کند..

نحوه مسدود کردن هرزنامه ارجاع در Google Analytics

راه های مختلفی برای جلوگیری از هرزنامه ارجاع در حساب Google Analytics وجود دارد. اول این است که از فیلتر استفاده کنید و دوم این است که آنها را به طور کامل مسدود کنید.

فیلترها یک راه آسان برای رد ترافیک با کیفیت پایین در گزارش هستند. آنها به راحتی می توانند ایجاد شوند و هنگامی که وب سایت های مشکوک را به فیلتر های خود اضافه می کنید، ارجاع ها هرگز ثبت نمی شوند.

شما می توانید فایل .htaccess را با این کد ویرایش کنید:

# توقف اسپم ارجاع

RewriteCond٪ {HTTP_REFERER} exampleI \ .com [NC، OR]

RewriteCond٪ {HTTP_REFERER} exampleII \ .com [NC، OR]

RewriteCond٪ {HTTP_REFERER} darodar \ .com [NC، OR]

RewriteRule. * РІР [F]

این کد باید همراه با URL هایی که می خواهید حذف کنید قرار دهید. شما همچنین می توانید خط "RewriteCond" را برای کلیه URL هایی که ممکن است بخواهید در حساب Google Analytics خود را مسدود کنید کپی کنید و وارد کنید.

استفاده از فیلترها برای جلوگیری از ارجاع ارواح

درست است که مسدود کردن از طریق فایل .htaccess آسان است، اما بیشتر اسپم ها به اندازه کافی هوشمند نیستند تا این اتفاق بیفتد. در چنین شرایطی، می توانید از فیلترها برای جلوگیری از ارجاع شبح استفاده کنید. برخی از آموزش ها برای الهام گرفتن از این موارد وجود دارد. اولین کاری که باید انجام دهید این است که ترافیک تجزیه و تحلیل را با نام میزبان فیلتر کنید. ارجاع روح و اسپم ارجاع دهنده به عنوان نامهای میزبان نامعتبر در حساب Google Analytics نشان داده می شود. ابتدا باید مکان خود را پیدا کنید و آنها را از بخش مدیریت متوقف کنید. اطمینان حاصل کنید که همه ی وب سایت های مشکوک و ارجاعات روح را با استفاده از این روش مسدود کرده اید Source .

November 29, 2017