Back to Question Center
0

Semalt Islamabad Expert - ؛ چیزی که شما باید درباره خزنده وب بدانید

1 answers:

A موتور جستجو خزنده نرم افزار، اسکریپت و یا برنامه خودکار است که بیش از شبکه جهانی وب به شیوه برنامه ریزی شده برای ارائه اطلاعات به روز شده برای یک موتور جستجوی خاص است. آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا هر بار که شما همان کلمات کلیدی را در Bing یا Google تایپ کنید، مجموعه های مختلفی از نتایج را دریافت می کنید؟ به این دلیل است که صفحات وب هر دقیقه بارگذاری می شوند. و همانطور که خزنده های وب آپلود می شوند، بیش از صفحات وب جدید اجرا می شوند.

مایکل براون، متخصص برجسته از Semalt ، می گوید که خزنده های وب، همچنین به عنوان ناشران خودکار و عنکبوت وب شناخته می شوند، در الگوریتم های مختلف برای موتورهای جستجو مختلف کار می کنند. روند خزیدن وب با شناسایی آدرس های جدیدی که باید بازدید شوند، آغاز می شود، زیرا آنها فقط آپلود شده اند و یا بعضی از صفحات وب دارای محتوای تازه هستند - grain monitoring with iphone. این URL های شناسایی به عنوان دانه در موتور جستجو نامیده می شود.

این URL ها در نهایت بازدید شده و مجددا بازدید می شود بسته به اینکه اغلب محتوای جدید به آنها آپلود شده و سیاست های هدایت عنکبوت. در طول بازدید، تمام لینک ها در هر یک از صفحات وب شناسایی شده و به لیست اضافه شده است. در این نقطه، مهم است که به روشنی بیان کنیم که موتورهای جستجوی مختلف از الگوریتم ها و سیاست های مختلف استفاده می کنند. به همین دلیل است که نتایج Google و نتایج بینگ برای کلمات کلیدی مشابه وجود دارد، هرچند که شباهت های زیادی نیز وجود خواهد داشت.

خزنده وب کارهای فوق العاده ای را انجام می دهد که موتورهای جستجو را به روز نگه می دارد. در حقیقت، کار آنها بسیار دشوار است به همین علت به سه دلیل زیر است:

1. حجم صفحات وب در اینترنت در هر زمان خاص. شما می دانید چندین میلیون سایت در وب وجود دارد و هر روز در حال راه اندازی می باشد. بیشتر حجم وب سایت در شبکه، سخت تر از آن است که خزنده ها تا به امروز

2..سرعت راه اندازی وب سایت ها. آیا شما فکر می کنید که چند وب سایت جدید هر روز راه اندازی می شوند؟

3. فرکانس که در آن محتوای حتی در وب سایت های موجود و اضافه کردن صفحات پویا تغییر

این سه مساله است که برای عنکبوت وب به روز می شود. به جای خزنده شدن وبسایتها بر پایهی اولین سرویسهای اولیه، بسیاری از عنکبوتهای وب، صفحات وب و لینکهای ابتدایی را اولویت بندی میکنند. اولویت بندی بر اساس 4 سیاست خزنده موتور جستجو عمومی است.

1. سیاست انتخاب برای انتخاب صفحات برای اولین بار برای خزیدن استفاده می شود.

2. نوع سیاست مجدد بازدید برای تعیین زمان و چگونگی مرور صفحات وب برای تغییرات احتمالی استفاده می شود.

3. سیاست همگام سازی برای هماهنگ کردن نحوه توزیع خزنده ها برای پوشش سریع همه دانه ها استفاده می شود.

4. استفاده از سیاست محرمانگی استفاده می شود تعیین اینکه چگونه URL ها خزیدن برای جلوگیری از بارگیری وب سایت ها

برای پوشش سریع و دقیق دانه ها، خزنده ها باید یک روش خزنده عالی داشته باشند که اجازه می دهد اولویت بندی و کاهش صفحات وب را داشته باشد و همچنین باید معماری بهینه سازی شده داشته باشند. این دو باعث می شود که آنها برای چندین هفته خسته شوند و صدها میلیون صفحه وب را دانلود کنند.

در یک وضعیت ایده آل، هر صفحه وب از شبکه جهانی وب کشیده می شود و از طریق یک دانلودگر چند رشته ای گرفته می شود و پس از آن صفحات وب یا URL ها قبل از ارسال آنها از طریق یک برنامه ریز اختصاصی برای اولویت قرار می گیرند. URL های اولویت بندی شده از طریق دانلودگر چند رشته ای گرفته می شود تا ابردادها و متن آنها برای خزیدن مناسب ذخیره می شوند.

در حال حاضر چند عنکبوت موتور جستجوگر یا خزنده وجود دارد. یک مورد استفاده توسط گوگل ریدر Google است. بدون عنکبوت وب، صفحات نتیجه موتور جستجو یا نتایج نزولی یا محتوای منسوخ را باز می کنند، زیرا صفحات وب جدید هرگز در فهرست ذکر نخواهند شد. در واقع، چیزی مثل تحقیق آنلاین نخواهد بود.

November 29, 2017