Back to Question Center
0

Semalt: نکات حفاظت از Botnet. چگونه می توانم بمانم؟

1 answers:

روت کیت یک تکه از نرم افزار است که بدون اطلاع شما پنهان و نصب شده بر روی کامپیوتر یا دستگاه تلفن همراه است. به احتمال زیاد تعداد زیادی از برنامه ها و فایل ها را آلوده می کند و توسط مهاجمان به طور خودکار نصب می شود. آنها از آسیب پذیری های رایانه خود استفاده می کنند و شما را قانع می کنند که برنامه ها و ابزارهای عجیب را دانلود کنید.

آرتم ابگاریان، کارشناس ارشد از Semalt ، اطمینان می دهد که روت کیت ها همیشه خطرناک نیستند، اما ممکن است تمام فعالیت های مخرب را پنهان کنند، بنابراین شما باید آنها را در اسرع وقت خلاص کنید. گاهی اوقات مهاجمان به اطلاعات حساس شما دسترسی پیدا می کنند و اطلاعات کارت اعتباری را با کمک روت کیت ها سرقت می کنند. آنها به طور منظم اقدامات کاربر را نظارت می کنند، انجام کارهای خطرناک مختلف و تغییر برنامه های خود را بدون اینکه توسط کسی تشخیص دهد

از سوی دیگر، بوت نت ها یک شبکه عظیمی از رایانه های آسیب پذیر و خطرناک هستند - reinigungsfirmen dã¼bendorf. آنها شبکه های بزرگ و کوچک ربات را توسعه می دهند و کارهای مختلفی انجام می دهند. در زمینه بوت نت، رباتها به رایانه و دستگاههای تلفن همراه اشاره می کنند که نمیتوانند عملکرد خود را به درستی انجام دهند و توسط هکرها کنترل میشوند. یک مهاجم کنترل دستگاه خود را با آلوده کردن آن با یک ویروس، کد مخرب یا نرم افزارهای مخرب که به طور منظم به دستگاه شما حمله می کند، کنترل می کند. کامپیوتر به زودی بخشی از شبکه بوت نت می شود و به طور معمول عمل نمی کند. بوت نت ها اغلب برای انجام طیف وسیعی از فعالیت های مخرب، توزیع ویروس ها و هرزنامه ها و حمله به دستگاه های مختلف جدید استفاده می شوند.

چرا rootkits و botnets تهدیدات مهمی هستند؟

مشکل اولیه با botnet ها و روت کیت ها این است که آنها پنهان باقی می مانند و توابع خود را به صورت سکوت اجرا می کنند. اگر چه بوت نت ها همیشه پنهان نیستند، روت کیت ها هرگز در سیستم کامپیوتری شما نمایش داده نمی شوند..گاهی اوقات هر دو rootkits و botnets تا زمانی که یا دستگاه شما به طور کامل آسیب دیده است شناسایی نشده است. آنها به طور صریح توابع خود را انجام می دهند و به طور خودکار برنامه های مخرب دیگری را بر روی دستگاه شما نصب می کنند. مهاجمان به راحتی می توانند از botnets و rootkits برای تغییر و دسترسی به اطلاعات شخصی خود استفاده کنند. آنها به طیف گسترده ای از رایانه ها حمله می کنند و جنایت های مختلف را با این ربات ها متوقف می کنند که در رایانه و دستگاه های تلفن همراه شما پنهان می مانند. با چندین کامپیوتر آلوده، مهاجمان می توانند به راحتی دامنه جنایات خود را افزایش داده و بر سازمان های کوچک و بزرگ تأثیر بگذارند.

ما می توانیم از خودمان محافظت کنیم؟

اگر به دنبال اقدامات امنیتی قابل اطمینان هستید، می توانید این مراحل را دنبال کنید و خطرات کامپیوتری خود را آلوده یا خطر ساز کنید .

1. حفظ و استفاده از برنامه های آنتی ویروس:

برنامه های آنتی ویروس یا نرم افزار باید باشد، و شما باید آنها را در اسرع وقت نصب کنید. آنها به شناسایی و محافظت از رایانه یا دستگاه تلفن همراه خود در برابر ویروس ها و بدافزار شناخته شده کمک می کنند. شما به راحتی می توانید بدافزارها و ویروس ها را شناسایی کرده و از ایجاد مشکلات جدی برای آنها جلوگیری کنید. همانطور که مهاجمان به طور مداوم کدهای ویروس جدیدی را ارسال می کنند، تعاریف و برنامه های آنتی ویروس به روز رسانی ضروری است. شما همچنین باید برنامه های ضد rootkit و anti-bot را بر روی دستگاه خود نصب کنید.

2. دیوار آتش را نصب کنید

شما باید فایروال ها را نصب کنید که به شما در جلوگیری از انواع مختلف عفونت ها کمک می کند و ترافیک مخرب را قبل از آسیب رساندن به کامپیوتر شما مسدود می کند. این ترافیک را محدود می کند و می تواند توابع آن را در تمام سیستم عامل ها انجام دهد. اطمینان حاصل کنید که فایروال خود را به طور منظم به روز رسانی کنید.

3. استفاده از کلمات عبور قوی

شما باید رمزهای عبور قوی را انتخاب کنید تا مهاجمان به هیچ وجه نمی توانند حدس بزنند. با استفاده از کلمات مختلف و ترکیب هر دو اعداد و حروف در حالی که ایجاد یک رمز عبور. شما باید رمز عبور را تغییر دهید تا ایمنی خود را در اینترنت تضمین کنید.

November 29, 2017