Back to Question Center
0

سرنوشت مطالب خرد در Wiki - ؛ پاسخ سمالات

1 answers:

ویکی پدیا مهمترین مخزن است که دسترسی رایگان به اطلاعات با کیفیت بالا از همه انواع را برای کاربران از سراسر جهان ارائه می دهد. ویکی موضوعات متنوع و ایدئولوژی های سیاسی را پوشش می دهد. به تازگی، ویراستاران و داوطلبان ویک در مورد حذف مقاله طولانی سه خط در وب سایت ویکی پدیا هشدار دادند.

جولیا واشنووا Semalt مدیر موفقیت مشتری، می گوید که مقاله ای درباره پروتئین خون «هموونادین» موضوع بحث است پس از آنکه بعضی از سردبیران اقدام به حذف مقاله در ویکی پدیا کردند. به گفته آندریا جیمز، این مقاله در وب سایت بازسازی شده است. "هموونادین" یک مقاله علمی با ریسک است که برای دانشمندان و دانش آموزان بسیار مهم است - tour paracas y huacachina.

آندریا جیمز اشاره کرد که مقاله "هموونادین" به نسخه شدید ویکی اشاره شده به عنوان "حذف کردن" روبرو شد. از بین بردن اطلاعات ارزشمند از ویکی پدیا تهدیدی جدی برای بخش آموزش است که ویکی را به عنوان منبع اصلی آن ارجاع می دهد. برای بیش از 14 سال، ویکی پدیا اطلاعاتی را به مشتریان که به طور روزانه به سایت مراجعه می کنند، برای کسب دانش به مشتریان ارائه می دهد.

درک اینکه چگونه ویکی پدیا کار میکند

عقلگرایی یک ایدئولوژی پیچیده است که تنها با درک چارچوب چگونگی ویکی کار می شود. ویکی پدیا توسط یک جامعه تشکیل شده است که متشکل از داوطلبان و ویراستاران است که سیاست ها و دستورالعمل های مربوط به استفاده از ویکی پدیا را تنظیم می کنند. ویراستاران مقالات علمی موجود در ویکی را تولید و ویرایش می کنند.

ویکی پدیا بر پایه این است که داوطلبان، سیاست و دستورالعمل های خود را درک می کنند. با این حال، داوطلبان مختلف سیاست های مختلف را تفسیر می کنند، یک سناریو که منجر به حذف شدن می شود. ویراستاران متعهد و اختصاص داده شده کارکنان برای رفاه سایت. با این حال، انسان ها اشتباه می کنند، همچنین ویکی پدیا.

Hemovanadin نمونه ای از یک مقاله است که در ویکیپدیا فقط برای توسعه و ویرایش بعد گنجانده شده است. با این حال، استانداردهای یادآوری باید محدود به آپلود آیتم های علمی که استانداردها را رعایت نمی کنند. حذف مواد تشکیل دهنده بسیار راحت تر در مقایسه با ایجاد مقالات جدید است. حذف مقالات خالی که توسط ویراستاران جدید ایجاد شده است می تواند کمی خسته کننده باشد، به ویژه هنگامی که حذف شدن رخ می دهد و سردبیران توضیح نمی دهند که چرا مقالات آنها از ویکی حذف شده است.

شمار زیادی از مقالات خام به وابستگی های کوچک کمک می کند. تغییرات زیادی در یک بخش خاص، زمینه اصلی متن را تغییر می دهد. در حال حاضر سردبیران با توجه به اینکه مشارکت در مقاله دارای منابع قابل تایید است، به این معنا است که به طور خودکار استانداردهای یادآوری را رعایت نمی کند. در اینجا نکاتی در مورد چگونگی ویرایش مقاله های خالی برای جلوگیری از حذف می شود.

  • مرتب کردن مقاله های خرد بسته به موضوعات
  • بهبود و پرچم مقاله های خرد برای توسعه
  • معرفی رنگ های مختلف برای نشان دادن لینک هایی که منجر به مقاله های خرد

از لحاظ تئوری، اضافه کردن اطلاعات مفید به مقاله های خرد شده بسیار بهتر از حذف تمام مقاله از ویکی است. سبک مقاله نیز اهمیت دارد. مقالههای خرد شده که با سبک مقالههای دانشنامه همخوانی ندارند، در معرض خطر حذف هستند.

November 29, 2017